2022-ben, az Egy csésze szeretet kezdeményezés során minden eladott csésze tea árából játékokat vásároltak a háború elől menekülő gyermekeknek. Ez a kis gesztus óriási hatással volt a kis menekültek életére. A játékok nemcsak szórakozást biztosítottak, hanem egy kis darabot hoztak vissza a gyerekek elveszett világából. A játék során elfelejthették a háború szörnyűségeit, és újra gyermekek lehettek. Több mint egy játék A játékok azonban ennél sokkal többet jelentettek. Egy kis mackó, egy babaház vagy egy autó egyben biztonságot, szeretetet és törődést is szimbolizált. A gyerekek megtapasztalhatták, hogy még a legnagyobb nehézségek közepette is vannak olyanok, akik törődnek velük.
Idén október 23-án is figyelemfelhívó akciót szervezetek a jótékonysági akció keretében. Egy csésze szeretetre hívták meg azokat turistákat, akik október 22-én Siófokon és Badacsony környékén sétáltak. Ők "Make Tea not War" feliratú poharakban kapták meg azt a teát, amelynek segítségével a párbeszéd és megértés fontosságára próbálták felhívni a figyelmet. Az akciót azért szervezték a Balaton partjára, mert köztudott, hogy Nagy Imre 1956. október 23-a előtt, a forradalom előestéjén a Badacsonyban járt. A szüretet félbehagyva sietett vissza Budapestre, miután hírt kapott a fővárosi eseményekről. Korábban a Sipos Borház 1956-os emlékbort készített ennek a napnak a tiszteletére, amelyből ezer üveggel palackoztak. A forradalomnak emléket állító borból az Egyesült Államokba és Kanadába is szállítottak. Nagy Imre itt tartózkodásának emlékére egy táblát is avattak Badacsonyban. Az Egy csésze szeretet elnevezésű akcióban ezekre a tényekre is rávilágítottak.
Éskovács Péter, az akció szervezője szerint: a "Make Tea not War" (Inkább teát, mint háborút) szlogen egy békés, nem erőszakos üzenetet hordoz, ami elsőre ellentmondásnak tűnhet az 1956-os forradalom véres eseményeivel kapcsolatban, hiszen ekkor a magyarok fegyvert ragadtak, hogy védjék szabadságukat. Az "Inkább teát, mint háborút" szlogen első hallásra ellentmond ennek a hősies, fegyveres ellenállásnak, hiszen a forradalom számos áldozatot követelt. Ez a szlogen első hallásra úgy tűnhet, hogy elbagatellizálja az áldozatok emlékezetét és az ellenállás fontosságát. Ugyanakkor ez a jelmondat az erőszakmentes ellenállás hangsúlyozására nagyon is alkalmas, hiszen a békés tiltakozásoknak is nagy szerepük volt a forradalmi eseményekben. Itt megemlíthetjük a Petőfi kör körül kialakult tüntetéseket vagy a nemzeti színű szalag viselését. Ezzel párhuzamosan a forradalom célja egy békésebb, szabadabb jövő megteremtése volt.
Az "Inkább teát, mint háborút" szlogen lényegileg ugyan azt fejezik ki a mai fiatalság számára, mint azok a szlogenek. amelyek a párbeszéd fontosságát hangsúlyozták már 1956-ban is. Az akció szervezői szerint: a párbeszéd és a megértés kulcsfontosságú a konfliktusok békés megoldásában. A forradalom egyik tanulsága, hogy a párbeszédnek is megvan a helye a politikai harcokban. Az "Egy csésze szeretet" akció teáspoharaira egyébként nem csak "Make Tea not War" szlogen került fel. Olyan matricákat is ragasztottak a poharakra, amelyek egy rózsaszín tankot ábrázoltak. Ez a szín a szeretet, a béke és a nőiesség szimbóluma. A tankon megjelenve ellentétbe kerül a háború és a pusztítás képével, így a béke iránti vágyat, az erőszakmentes ellenállást szimbolizálhatja a fiatalok számára, mondták az "Egy csésze szeretet" akció szervezői. Ilyen rózsaszín tankot egyébként több múzeumban is láthatunk. Ezek közül a leghíresebb a Prága közelében, a Lesany Katonai Műszaki Múzeumban található. Itt több mint 400 katonai járművet állítottak ki. A múzeumban látható rózsaszín tank az 1968-as prágai, tavaszi felkelés emlékének egy metaforája. Ennek a tanknak a fotóját gyakran használják kiadványaikban azok az aktivisták, akik ki szeretnék fejezni békepárti, társadalmi kérdésekkel kapcsolatos üzeneteiket.